lakierowanie

Lakierowanie proszkowe

Oferujemy lakierownie proszkowe różnorakich elementów stalowych, w kolorach dostępnych w palecie RAL. Korzystamy z farb w strukturze połyskowej i matowej. Są to: farby epoksydowe, poliestrowo-epoksydowe, poliestrowe, poliuretanowe, silikonowe.

Posiadamy lakiernię proszkową o wymiarach: 14,2 m x 1,50 m x 2,60 m (dł. x szer. x wys.)

 


Lakierowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą, na przykład metal. Farba w formie proszku nie pozostawia żadnych zacieków ani nierówności. Kolor malowanej powierzchni jest trwały i wygląda estetycznie.

 

W lakiernictwie proszkowym stosujemy dwie podstawowe techniki elektryzacji i nakładania farby proszkowej. Są to natrysk elektrostatyczny oraz natrysk elektrokinetyczny. Kiedy elementy są już pokryte farbą, nagrzewamy je do temperatury 140-200 °C. W rezultacie proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Powłoka lakiernicza, którą uzyskujemy, jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

 

Malowanie proszkowe ma wiele zalet. Stosując je, rozpuszczalniki i rozcieńczalniki nie są emitowane do środowiska. Wykorzystujemy niemal 100% materiału malarskiego i odzyskujemy nieosadzone cząstki proszku. Dzięki możliwości stosowania zamkniętych układów wentylacji, znacznie oszczędzamy energię. Otrzymywane powłoki, dzięki swojej grubości, znakomicie maskują niedokładności obróbki mechanicznej. Co więcej, pokryte materiały są zabezpieczone antykorozyjnie.

 

Nasza lakiernia proszkowa z Warszawy spełnia wszystkie wymogi firm z branży budowlanej oraz firm zewnętrznych.

 

Zapraszamy do współpracy i do zadawania pytań.