piaskowanie

Piaskowanie i śrutowanie

Piaskowanie/śrutowanie to proces polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym. W strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy. Po przeprowadzeniu procesu piaskowania, powierzchnia jest w pełni gotowa do dalszej obróbki (na przykład lakierowania proszkowego).

 

Posiadamy komorę do oczyszczania o wymiarach: 13,5 m x 5 m x 5 m.

 Piaskowanie daje podobny efekt do szlifowania. Jednak po piaskowaniu, czyszczona powierzchnia jest równiejsza i odpowiednio szorstka do malowania. Nie widać też śladów obróbki. Nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów albo zakrzywień. Strumień powietrza z drobnym i twardym ścierniwem jest w stanie dotrzeć nawet w najmniej dostępne miejsca.


Do piaskowania używamy rozmaitych rozdrobionych materiałów. Są to: szlaka miedziowa, śrut, szkło, metal, suchy lód, granat (minerał), żużel, a nawet zmielone kawałki skorupy orzechów kokosowych i innych roślin. Pozwala to na uzyskanie specyficznego wyglądu obrabianej powierzchni i oczyszczenie nawet bardzo zanieczyszczonych elementów.


Można piaskować powierzchnie o różnych gabarytach i kształtach.


W ramach naszych usług oferujemy: piaskowanie zbiorników metalowych i stalowych, piaskowanie konstrukcji stalowych (usuwanie rdzy i innych zanieczyszczeń), piaskowanie elementów metalowych, matowienie powierzchni metalowych (na przykład nierdzewki), odnawianie staroci, piaskowanie samochodów ciężarowych, naczep, cystern, piaskowanie felg samochodowych, usuwanie powłok lakierniczych.  

 

Posiadamy jedną z największych komór piaskarskich w stolicy. Wykonujemy piaskowanie w Warszawie stacjonarnie, a także u Klientów. Gwarantujemy profesjonalizm, terminowość i atrakcyjne ceny.   


Zapraszamy do współpracy i do kontaktu.