sodowanie

Sodowanie

Sodowanie to nowoczesna, bezinwazyjna, a także jedna z najskuteczniejszych metod oczyszczania. Soda jest materiałem całkowicie nieszkodliwym dla ludzi, neutralnym dla środowiska. Po wykonaniu usługi, pozostałości sody wystarczy zmyć wodą.


Sodowanie polega na wyrzucaniu rozpędzonych granulek sody ze zbiornika na oczyszczany element przez wąż ciśnieniowy. W trakcie uderzania w powierzchnię dochodzi do ich „eksplozji”. Najistotniejsze, że oczyszczana powierzchnia staje się czysta, a materiał nosi niewielkie ślady zarysowań. Czyszczenie sodą jest praktycznie bezinwazyjne, poprzez duże rozproszenie energii.

 

Jest bardzo dużo zalet sodowania. Dzięki niemu oszczędzamy czas, obniżamy koszty.  To delikatne i inwazyjne oczyszczanie, bezpieczne dla człowieka i środowiska. Jego kolejne zalety to ekologiczność technologii i biodegradowalność czyściwa. Należy też wspomnieć o braku efektów ubocznych, takich jak przegrzewanie i zamrażanie.

 

Sodowanie idealnie nadaje się do delikatnych materiałów i powierzchni. Nie jest tak destrukcyjne jak inne metody, a jest równie skuteczne. Wykorzystuje się je przy zabrudzeniach przemysłowych i środowiskowych. Na wszystkich rodzajach powierzchni, niezależnie od rozmiarów.

 

Sodowanie znajduje zastosowanie w takich sferach jak: motoryzacja (oferujemy sodowanie samochodów zabytkowych), budownictwo, marynistyka, konserwacja zabytków, przemysł i przemysł spożywczy, czyszczenie po pożarach, lotnictwo oraz czyszczenie basenów.

Wykonujemy usługę sodowania w naszej firmie w Warszawie oraz u Klientów.

 

Zapraszamy do współpracy!